Aktuality z MŠ

18. 10. 2023 - Prohlídka hasičské zbrojnice

Dne 18.10. 2023 se děti  ze školky vydaly na návštěvu do Litomyšle do hasičské zbrojnice. Zopakovaly si všechna důležitá telefonní čísla a dozvěděly se, jak se mají v život ohrožujících situacích správně zachovat.

Následně nám pan velitel ukázal všechny části hasičské výstroje a děti si tak mohly prohlédnout oblečení, které hasiči při zásahu využívají, ať už se jednalo o přilbu, boty či montérky. Zároveň jsme se dozvěděli zajímavé informace o tom, jak probíhá hasičský výjezd a co vše musí hasiči v jeho průběhu podstoupit.

Největším lákadlem však bylo hasičské auto. Nejen, že si jej prohlédly zvenčí i s celou jeho výbavou, ale mohly jej prozkoumat i zevnitř. Děti se tak na chvíli vcítily do role hasičů a získaly nové zážitky a vědomosti, které snad jen tak nezapomenou. Poděkování patří všem hasičům z HZS Litomyšl.

27. 9. 2023 - Pasíčka

Dne 27. 9. jsme s dětmi navštívili záchrannou stanici Pasíčka. Na děti posvačince čekala hasičská auta, která nás odvezla za zvířátky. Jako první jsme měli možnost vidět veverku, poté se nás ujala paní průvodkyně a provedla nás celým areálem. Děti dostaly výklad o jednotlivých zvířátkách, která se v ZS Pasíčka nacházejí. Zvířátka se dětem moc líbila. Po krátké pauze jsme šli také navštívit nedaleké hřiště, kde si mohly děti vyzkoušet různé druhy překážek nebo vykopat v písku kostru dinosaura. Na konci výletu se děti rozhlédly po okolí na vyhlídce a hurá do školky na oběd. 

Moc děkujeme hasičům z Jarošova, Chotěnova a Vidlaté Seče za poskytnutý odvoz. 

Učitelky MŠ 

Operační program Jan Amos Komenský - Šablony JAK - MŠ Jarošov

Vyvěšeno: od 16. 5. 2023 do 31. 7. 2024
Název dokumentu Formát Velikost