(čerpáno z kroniky obce Jarošov)

Práce na adaptaci budovy č. 52 na Mateřskou školku začaly koncem dubna roku 1978 díky stavební skupině důchodců vedenou Václavem Bělohlávkem, dále pak občanů obce Jarošov a Chotěnov. Všichni pospolu přispěli svou prací k tomu, že se adaptace školky slibně posouvala k termínu otevření 1. září 1978. Termín to byl krkolomný, když uvážíme, že s adaptací se započalo koncem dubna a to jen se stavební skupinou o třech lidech. Práce vázly, nebyl vždy po ruce potřebný materiál. V dokončovací fázi to vázlo na práci řemeslníků. Proto bylo zapotřebí zásahů předsedy Zemana, který s velkým úsilím všechny tyto problémy řešil a zajišťoval. Velké úsilí vyvinul i Milan Nekvinda, který nejen že sám brigádničil, ale brigádnickou pomoc orzanizoval jak v Jarošově tak i na Chotěnově. Díky všem lidem, kteří se na budování školky zúčastnili, všem maminkám, které provedly generální úklid, všem řemeslníkům mohla být školka 16. září slavnostně otevřena a předána svému účelu.

Ve školním roce 1978-79 navštěvovalo školu 51 dětí z integrovaných obcí Vidlatá Seč, Chotěnov, Budislav a Jarošov